Tutvustus

Piigaste pansionaat pakub täisväärtuslikku ja kodust elukeskkonda eakale inimesele, kes igapäevatoimetustes vajab vähest või keskmist abi.

Pansionaat asub looduskaunis paigas Lõuna-Eestis. Lähedusse jäävad väga head ühendusteed Tartu, Võru ja Põlva suunas. Pansionaadi lähinaabrusse jäävad selge veega Janukjärv ning Piigaste oja, mille kaldal kalamehed armastavad mõtiskleda. Mõne kilomeetri kaugusel asub ajalooline Postitee oma muuseumite ja matkaradadega.

Pansionaat ise paikneb endisaegses Piigaste mõisakompleksis. Taastamisel on suur mõisapark, säilitatakse uhked põlispuud, rajamisel on jalutusteed, puhkekohad ning iluaed.

Mõisahoone on renoveeritud ja kaasajastatud 2006.-2007. aastal spetsiaalselt eakate inimeste vajadusi silmas pidades. Hubases kahekorruselises häärberis elab pansionaadi pere 1- ja 2-kohalistes tubades. Kokku on majas ruumi 35-le pereliikmele. Kõikides tubades on dushiruum ja WC, peale selle on elanike ühiskasutuses puhkeruum-kaminasaal. Koridorides saab liikumisel tuge käsipuudest, majas paiknevad ka meditsiinilise teenindamise ja hooldamise ruumid.

Pereliikmete tervist jälgib kogenud õde, igapäevatoimetuste juures on abiks lahked hooldajad. Kokad valmistavad iga päev kodust, maitsvat ja tervislikku toitu. Meil puuduvad külastusajad, sest külalised on meie majja alati oodatud.

Pansionaadi puhkeruumis on televiisor, kuid iga pereliige võib toa sisustada ka oma raadio ja/või televiisoriga. Samuti on majaelanikel võimalik tellida endale ajalehti ja ajakirju, postiljon külastab meid igal tööpäeval.

Pansionaadi-pere ühiste ettevõtmiste hulka kuuluvad nii täht- ja sünnipäevade tähistamised, puhkeõhtud külalisesinejatega, ettelugemised ja lauamängud kui ka raamatukogu ja kiriku külastused, väljasõidud sisseostude tegemiseks ning vaatamisväärsustega tutvumiseks. Õngemeestel on võimalus püüda Janukjärvest oma kalakene, aiandushuvilistel sõrmed mullaseks teha lillepeenras. Loomulikult on alati teretulnud kõikide pereliikmete ettepanekud, mida toredat veel koos või eraldi ette võtta.

Piigaste pansionaadist leiad sõbraliku, rõõmsameelse õhkkonna.
Tule ja veendu, et elusügis võib olla kuldne!

 

pansionaat@piigaste.ee