Tutvustus

Piigaste pansionaat pakub täisväärtuslikku ja kodust elukeskkonda eakale inimesele, kes igapäevatoimetustes vajab vähest või keskmist abi.

 

Pansionaat asub looduskaunis paigas Lõuna-Eestis, väga head ühendusteed on Tartu, Võru ja Põlva suunas, lähim bussipeatus on pansionaadi krundi piiril. Lähinaabrusse jäävad selge veega Janukjärv ning Piigaste oja. Mõne kilomeetri kaugusel asub ajalooline Postitee oma muuseumite ja matkaradadega.

 

Pansionaat on osa endisaegsest Piigaste mõisakompleksist, mida ümbritsev suur mõisapark on täielikult taastatud. Säilitatud on uhked põlispuud, rajatud valgustatud  jalutusteed, puhkekohad ning iluaed.

Mõisahoone on renoveeritud ja kujundatud eakate inimeste vajadusi silmas pidades 2006.-2007. aastal. Hubases kahekorruselises häärberis elab pansionaadi pere 1- ja 2-kohalistes tubades. Kokku on majas ruumi 35-le pereliikmele. Kõikides tubades on dushiruum ja WC, peale selle on elanike ühiskasutuses puhkeruum-kaminasaal, mida on elanikel võimalik tähtpäevade puhuks ja külaliste vastuvõtuks kasutada. Puhkeruumis on televiisor, kuid iga pereliige võib ka oma toa sisustada raadio ja/või televiisoriga. Koridorides saab liikumisel tuge käsipuudest, korruste vahel liikumiseks on kasutusel lift. Õue saab hõlpsasti kaldteelt.

Klientidele on igapäevatoimetuste juures abiks usinad hooldajad ja õde-hooldusjuht. Kokad valmistavad iga päev kodust, maitsvat ja tervislikku toitu nii maja elanikele kui külalistele ning hoolas tugipersonal hoiab aastaringselt eluruume ja parki korras.

 

Pansionaadi-pere ühiste ettevõtmiste hulka kuuluvad täht- ja sünnipäevade tähistamised, puhkeõhtud külalisesinejatega, raamatukogu ja kiriku külastused. Majaelanikel võimalik tellida endale ajalehti ja ajakirju, postiljon külastab meid igal tööpäeval. Õngemeestel on võimalus püüda Janukjärvest oma kalakene, aiandushuvilistel sõrmed mullaseks teha lillepeenras. Loomulikult on alati teretulnud kõikide pereliikmete ettepanekud, mida toredat veel koos või eraldi ette võtta.

 

Piigaste pansionaadist leiad sõbraliku, rõõmsameelse õhkkonna.
Tule ja veendu, et elusügis võib olla kuldne!

 

pansionaat@piigaste.ee