Piigaste pansionaadi tegemised viinakuu 2018

 

Pansionaadis alustas tööd uus õde-hooldusjuht

Oktoobris asus Piigaste pansionaati tööle Marili Tarto, kes on õppinud õendust ja sotsiaaltööd ning töötanud eakatega alates 2008. aastast. „Olen oma õpingute ja töö käigus külastanud mitmeid hoolekandeasutusi Eestis ja välismaal. Piigastesse saabudes üllatusin positiivselt – kaunis park ja hubane maja, kõik on korras ja puhas, toidud maitsvad ning elanikud rahulolevad. Mind võeti väga soojalt vastu, tänan selle eest kõiki elanikke ja meeskonda!

Marili tööaeg pansionaadis on argipäeviti kella 9.00-15.00.

 

Piigaste pansionaadi pere tänab Ester Paap´i siin tehtud töö eest, soovime talle edu uutes ettevõtmistes!

 

 

Gripp ja gripivaktsiin

Gripp on gripiviiruse poolt põhjustatud ülemiste hingamisteede infektsioon, mille sümptomiteks on palavik, peavalu, lihasvalu, nohu, kurguvalu, tugev väsimus ja köha. Gripp vähendab organismi võimet võidelda teiste nakkustega, näiteks bakteriaalse kopsupõletikuga, mis on kõige sagedasem gripi komplikatsioon. Grippi haigestumine on eriti ohtlik neile, kelle immuunsus on langenud ja kes põevad muid kroonilisi haigusi. Võrreldes teiste inimestega on üle 65-aastased hooldekodudes elavad inimesed vastuvõtlikumad gripi tüsistustele ja seega soovitatakse neid gripi vastu vaktsineerida igal aastal enne viirushaiguste puhangu algust. Piigaste pansionaadis vaktsineeriti oktoobrikuu jooksul enamus elanikke ja töötaja.

 

 
 

Toetav külastamine

Kui sinu lähedane elab hooldekodus, eemal oma kodusest keskkonnast, sõpradest ja sugulastest, võib ta ennast kiiresti üksildase ja hüljatuna tundma hakata. Läheduse ja kuuluvuse tunnet aitab säilitada regulaarne ühenduse pidamine ja külastamine. Tule terve perega, võta lapsed kaasa, et su ema/isa saaks oma lastelaste kasvamisest osa. Võtke kaasa lihtne pusle või lauamäng, mida ühiselt mängida või vaadake koos peresündmuste fotosid-videosid. Sobiva ilma korral vii kindlasti oma lähedane õue jalutama või pidage perega piknikku. Kui su lähedase toimetulekuvõime on oluliselt langenud, siis loe talle ajalehti või lemmikraamatuid ette, mängi talle tema lemmikmuusikat või võimelge, liikuge siseruumides tema võimete piirides. Kui su lähedane enam ei suhtle või ei tunne sind ära, siis tule ikka ja jutusta talle tema elu ilusatest hetkedest või abista teda igapäevaelu toimingutes. Nii tunneb ta, et on sa hoolid ja teie lähedus säilib. Pea meeles, et kingitustest rohkem vajab su lähedane  sinu aega.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pansionaat@piigaste.ee